Jak vydat knihu

BLOG / napsala Lucie Zahradníková

Rozhodnutí vydat vlastní knihu přišlo zcela nečekaně a znenadání. Ovšem, když se ohlédnu zpátky, psaní jsem se věnovala už jako malá holka. Vzpomínám na období mojí puberty, jak jsem psávala zamilované románky. Už tenkrát mě bavilo vymýšlení příběhů, v té době ideálně se šťastným koncem. Tyto příběhy, možná neměly hloubku, ale byla to celkem zábava.

Po návratu ze zahraničí, kam jsem odjela za prací, jsem se intenzivně věnovala kariéře v obchodní sféře. To mě zaměstnalo natolik, že jsem neměla moc volného času. Čím jsem byla starší, tím více jsem se zabývala otázkou o smysluplnosti života. Toužila jsem najít něco, co by mě opravdu naplňovalo a při čem bych cítila opravdové zapálení a vášeň. Obdivovala jsem lidi, kteří měli talent, nebo vynikali ve svém oboru. Přišlo období, kdy jsem hledala sama sebe. Často jsem si kladla otázky jako: Co mě baví? Co mi přináší radost? Mohla bych být nějak prospěšná? Popravdě mě zpočátku nic nenapadlo a tohle téma jsem na chvíli uzavřela.

O pár měsíců později, při večeři s rodinou, mě napadlo, že bychom si mohli stanovit cíle na nový rok. Napsat si, po čem toužíme a co chceme přitáhnout do svých životů. Když přicházím na řadu, jako první ze mě vypadne napsat knihu. Všichni se na mě udiveně dívají a mě svitne, že tohle jsem chtěla už dávno. Jak jsem na to mohla jen zapomenout?

A tak jsem jednoduše začala psát. Cesta k vydání knihy nebyla snadná, ale ten pocit, kdy držíte první výtisk v ruce se nedá ničím nahradit. A možná i Vy máte stejné přání, jen nevíte, jak začít a co všechno bude nutné zařídit. Právě proto jsem se rozhodla vám sepsat pár jednoduchých kroků. S odstupem času si uvědomuji, že kdybych takový návod měla, hodně by mi usnadnil život. Odkaz na stažení naleznete na konci článku.

Na závěr bych ráda dodala, že jsem právě vydala svou druhou knih, která navazuje na úspěšný první díl. Potěšilo by mě, kdyby příběhy hlavních postav, přispěly k uvědomění si vlastních hodnot. Aby nám připomněly, jak moc důležité jsou vztahy s rodinou a nejbližšími přáteli. Každá nová objednávka, každý pozitivní ohlas, mi dělá upřímnou radost. Obojí mě motivuje v dalším psaní a ujišťuje mě o tom, že to má smysl.

Přeji si, aby Vás moje knihy chytily za srdce, abyste je přečetli jedním dechem, zasmáli se, pobrečeli si, ale hlavně abyste příjemně strávili svůj čas.

Děkuji všem, kdo si mou knihu zakoupili.

S láskou, Lucie