Knížky

a příběhy, které píšu.

Proč jsi odešla?

Alice je velmi svérázná, komplikovaná a svým způsobem odvážná dívka. Její uzavřená povaha vede k tomu, že se těžko seznamuje a má jen velmi malý okruh přátel. Rodiče pohlceni svými starostmi nenaplňují její nádobu, tak jak by potřebovala. Starší sestra, která je pro ni vzorem, k ní zaujímá odmítavý až nesnášenlivý postoj.

V Alici tak díky těmto skutečnostem a sledu několika dalších událostí postupně vzrůstá přesvědčení o její nedůležitosti. Ze strachu, odmítnutí a selhání se uzavírá čím dál víc do sebe. Ve svých myšlenkách se dostává až k těm nejhlubším pocitům, které ji vedou až k úvahám o konci života.  Dokáže Alice ještě zvrátit, co se zdá být nevyhnutelné?

Dokážeme si odpustit?

Alice svým odchodem převrátila život nejen své rodině, ale i přátelům z jejího okolí. Zasaženi její ztrátou se postupně vyrovnávají s faktem, že každý z nich nese na jejím rozhodnutí svůj podíl viny.

Cesta k novým začátkům vede často skrze bolestný proces, ve kterém hledají odpuštění nejen pro sebe, ale také navzájem mezi sebou. Podaří se Mileně a Honzovi začít znovu? Nebo už je příliš pozdě? Ustojí Anna vztah s Davidem, který je teprve v začátcích? Zaplatí Klára za svoje prohřešky nebo se jí zázračně podaří trestu uniknout? A jak do osudu hlavních hrdinů zasáhnou nové postavy? Vydejme se společně vstříc pokračování příběhu, navazující na první díl Proč jsi odešla?

Recenze

mých čtenářů.

7 názorů na “KNIHY”

 1. Aneta Ležáková

  Knížku “Proč jsi odešla?” jsem přečetla jedním dechem! Je to jedna z těch knih, ke které sednete a nechcete přestat číst. Je zde spoustu příběhů o mezilidských vztazích, které jsou navzájem propletené a člověk je nedočkavý, jaké přijde rozuzlení. Moc se těším na pokračování. Pokud máte rádi knihy na zamyšlení, můžu knížku jen DOPORUČIT 🙂

 2. Petra Bílová

  Z knihy jsem byla velmi nadšená a nedočkavě čekám na pokračování:) Příběh hlavní hrdinky je velice silný a emotivní a člověk se nad řádky nejednou zamýšlí nad příběhem sobě vlastním. Myslím si, že většina z nás najde určitou podobnost mezi kladenými otázkami hrdinů této kníhy s tím, na co se kolikrát ptáme sami. Tudíž za mě skvělá kniha a vřele doporučuji !

 3. Andrea Koubová

  Knížka je skvělá., čím víc jsem se blížila ke konci, nemohla jsem se odtrhnout, abych už věděla jak to dopadne. Konec mě teda dostal a moc se určitě těším na druhý díl. Už abych ho měla:)

 4. Veronika Martinková

  Nejsem čtenářský typ, ale tato knížka se mi líbila. Není to žádný slaďák, ale hodně i ze života, donutí Vás trošku se zamyslet. Přečetla jsem ji za jeden večer. Paráda…

 5. Dekuji za skvele napsanou a napinavou knizku. Moc se mi libila a urcite doporucuji!
  Uz se nemuzu dockat jak dopadne druhy dil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *