Jak se stát skutečnou ženou?

BLOG / napsala Lucie Zahradníková

Většina žen je nyní nezávislejší a sebevědomější než kdykoli předtím, protože mohou fungovat a prosperovat bez pomoci muže. Změny u žen přinesly společnosti mnoho výhod (např. toleranci vůči ostatním, láskyplnější přístup k řízení společnosti), ale také narušily dynamiku žen, které hrají ve společnosti a ve vztazích tradičnější roli. Důsledkem moci a nezávislosti žen v moderním světě je to, že mnoho žen se začíná chovat více jako muži než ženy. Je pravdou, že do této role mnohdy vstupují nedobrovolně.

Proč se tedy ženy chovají jako muži? Mezi hlavní důvody patří:

1. Ženy již nejsou zcela závislé na muži, který se o ni postará. Dnešní žena je silnější, vzdělanější a samostatnější a dokáže si vydělat své vlastní peníze a postarat se o sebe bez ochrany muže.

2. Ženy nyní vykonávají práce, které dříve prováděli hlavně muži a musí držet krok. Zdá se dokonce, že tuto práci dělají velice dobře (ne-li ještě lépe) než jejich mužští kolegové.

3. Míra rozvodovosti je stále velmi vysoká, takže mnoho žen musí přistupovat k životu spíše jako muž a zajistit, aby byly finančně nezávislé nebo alespoň schopné přežít samy.

4. Mnoho žen musí vychovávat děti samy a hrát roli jak matky (tím, že je jemná a pečující), tak i otce (tím, že je silná a disciplinovaná).

Zatímco ženy emocionálně zesilují, mnoho mužů potlačuje svou mužnost a jsou zmateni tím, jak mužně by se měli chovat kolem těchto silných žen.

Jen proto, že mnoho moderních žen se na pracovišti chová jako muži, nebo z nutnosti přežít v naší moderní kultuře, neznamená to, že ve skutečnosti chtějí být muži. Většina žen si stále přeje, aby muž byl schopen převzít vedení a být tím dominantnějším, když se s ní poprvé setká, vezme ji na rande, vezme do ložnice a dostane ji do vztahu. Když je muž tím dominantnějším, umožňuje jí to uvolnit se a stát se pro něj skutečnou ženou.

Ženy touží najít muže, který se necítí tak zastrašený její ženskou silou, že jí předá moc a nechá ji mít na starosti vztah. Ženy chtějí muže, který zůstane mužem (tj. převezme vedení, bude mít na starosti finanční zabezpečení rodiny, bude emočně silnější) bez ohledu na to, jak tvrdě žena vypadá. Takže místo toho, abyste udělali chybu v potlačení své mužnosti v přítomnosti silné ženy (anebo ji dokonce ustrašeně odmítli nebo zbaběle utekli), uvádím jednoduchý způsob, jak při interakci s ženou probudit její ženskou stránku, aby k vám cítila přitažlivost.

Jako příklad máme tuto situaci: Muž si všimne atraktivní ženy, která nese těžké tašky s nákupem, a nabídne ji pomoc. Místo toho, aby přijala jeho nabídku, však pravděpodobně odpoví: „Zvládnu to sama, děkuji.“ V tomto okamžiku většina mužů odejde s pocitem mrzutosti a zeptá se: „Proč se dnes ženy chovají jako muži? Proč nedokáží přijmout nabízenou pomoc a být jemnější a něžnější ženou? “ Řešení je zcela jednoduché. Silná žena, o které hovoříme, bude něžná a žensky svá, pokud potká muže, který má více mužské energie než ona a je schopen se prosadit. Muže, který se zachová například takto: Ve chvíli, kdy žena řekne, že nepotřebuje pomoc, je zcela na místě, aby muž použil humor způsobem, který jí ukáže, že se jí rozhodně nebojí.

Jeho odpověď by mohla vypadat takto: Chápu, že jste nezávislá žena, ale ten nákup vypadá dost těžký. Pomůžu vám alespoň některé tašky odnést. Co Vy na to? Samozřejmě, že vše pronášíte s úsměvem na tváři a lehkostí. Tím, že s ní budete vtipkovat, jí dáváte jasně najevo, že se nenecháte snadno zastrašit, díky čemuž se bude cítit přitahována vaší emoční mužskou silou. Navíc vaše chování

dokazuje, že máte dost sebevědomí, abyste obstáli, i když vás odmítla, což vás nechá vyniknout od všech ostatních mužů, kteří se příliš rychle vzdávají, když se k nim chová stejně.

Když typický chlap narazí na velmi silnou ženu a nechá se odradit, pokud řekne ne nebo se bude chovat bez zájmu, má to za následek, že pro ženu bude opravdu těžké najít si chlapa, protože většina mužů se jí bojí.

Nenechte se zmást, protože i tyto ženy ve společnosti silného muže, dokáží shodit svou tvrdou slupku a stát se vášnivou milenkou, nežnou matkou a milující manželkou. Pokud ji ponecháte prostor občas rozhodnout, pokud ji budete obdivovat, oceňovat, ale zároveň ubezpečovat o vaší síle, aby se o vás mohla kdykoliv opřít, potom získáte opravdový poklad.

Je důležité mít na paměti, že pro některé ženy je už jen myšlenka být „opravdovou“ ženou po celém životě nezávislosti ženy, která se stará o všechno, docela děsivá představa. Nebo možná ani netuší, jak by se mohly v takovou ženu proměnit. Každý má v sobě vnitřní dítě, ženu i muže. Tyto silné ženy znají především svého vnitřního muže. Znají jeho schopnosti, líbí se jim jeho cílevědomost, pracovitost, nezávislost, moc a bojovnost. Často se stává, že jejich vnitřní muž je na výsluní a obdivován. Pro tyto ženy je často složité, pustit kontrolu ze svých rukou a nechat se opečovávat. Přenechat zodpovědnost na muži a plně se položit do své ženské role. Někde uvnitř možná mají strach, že pokud se příliš otevřou, pokud ztratí nad vším dohled, mohly by o vše přijít. Bojí se zranění z opuštění, nebo případné bolesti ze zklamání. Neznamená to v žádném případě, že tyto silné ženy nemají emoce. Rozhodně to nejsou ledové královny, za které bývají často považovány. Jsou to velmi citlivé ženy, které mají milující srdce, schopné se rozdat, ovšem zásadní je pro ně důvěra v muže, který se rozhodne stát po jejich boku.

Pře veškerou sílu, mají tyto silné ženy často pocit, že jim něco schází. Zajímá je, proč navzdory tomu, že jsou tolik schopné, jsou stále svobodná, nebo pokud jsou vdané, jejich manželství není harmonické. Buď mají vedle sebe muže, který je spíše v ženské roli, a tudíž jsou jejich role otočené a nevybalancované. Nebo mají vedle sebe silného, sebevědomého muže, který se svou ženou neustále soutěží a nijak ji v probouzení její ženskosti nepomáhá. Je snadné číst návrhy, jak být ženštější, ale dělat úplně nové věci je ve skutečnosti obtížnější. Stát se více ženou není jako zapnutí vypínače, ale cesta malých změn, dokud se nestanete ženou, kterou chcete být.

 

Jednoduché tipy, jak být ženštější

❤️ Nechte se obskakovat muži. Pokud vám muž nabídne ruku, aby vás doprovodil, vezměte si ji. Pokud se muž nabídne, že zaplatí za večeři, nechte ho. Netrvejte na tom, že mu zaplatíte zpět, aby to bylo „spravedlivý“. Nebojte se, že ho odradíte. Muži chtějí pro své ženy dělat hezké věci. Zpočátku to může být nepříjemné, ale zvyknete si a brzy vám to přijde jako obvyklé.

❤️ Nesoutěžte s muži společensky. Nechlubte se tím, že můžete svého muže porazit v práci, že si dokážete vše opravit, že vyděláváte více peněz než váš manžel. Snižuje tím zájem člověka o vás. Muž nepotřebuje, abyste poukazovala na jeho slabá místa. Jak by se to líbilo vám?

❤️ Nebojte se projevit emoce, jako je strach, plachost, sladkost, něha atd. Vyhýbejte se každému, kdo se vám vysmívá nebo kdo ve vás probouzí tvrďáka. Pokud vás nepříjemný soused obtěžuje, nechte svého manžela pomoci. Nechoďte v noci sama, jen protože se stydíte říci, že se bojíte.

❤️ Důvěřujte svému instinktu

❤️ Nenechte se využívat a nevzdávejte se pohodlí pro komfort muže. Džentlmen nechává svou ženu cítit se nepohodlně. Nechte ho, ať to udělá za vás, a nemějte z toho špatný pocit. Žena je jemnější a muž je stavěný tak, aby lépe zvládal nepohodlí. Nechte ho, aby se vzdal svého místa za vás, odnesl vaše těžké balíčky a dal vám jeho bundu.

❤️ Nedělejte práci, kterou by měl dělat váš muž. Pokud váš manžel zapomene nebo je jen líný vyndat odpadky nebo posekat trávník, nedělejte to za něj. Nenechte ostatní, aby přehazovali svou odpovědnost na vás. Přetížíte se, budete rozčilené, a to není ženské. Stačí jednoduché, pevné „ne“. Lidé vás budou respektovat, když věří, že vaše „ne“ bude konečné.

❤️ Netlačte na ostatní a nehledejte slabost ostatních, abyste toho využili. To není ani ženské ani laskavé. Nezacházejte špatně s pracovníky služeb (servírky, pokladní atd.) Ani jim nevyhrožujte, že je nahlásíte, pokud nedělají vše, co řeknete. Mohou být unavení, přepracovaní, měli špatný den – jsou to lidské bytosti, které se snaží uživit. Elegantní žena zachází se všemi důstojně.

❤️ Neříkejte ostatním, co mají dělat. Pokud se muž zeptá na váš názor, můžete jej uvést, ale nenadávejte mu, že udělal špatná rozhodnutí. Pokud se nezeptá na váš názor, nechce ho, takže ho nenabízejte (muži tomu říkají „otravování“).

❤️ Ženská žena nejen přijímá péči a ochranu muže, ale také ji oceňuje. Ukažte mu vděčnost, když vám oblékne kabát, umyje vaše auto atd. Řekněte prosím a děkujte.

❤️ Dělejte věci, které vás baví, a pečujte o svou ženskou stránku. Mazlete se se svými dětmi a domácími mazlíčky. Udělejte si čas na úpravu vlasů, pedikúru nebo masáž. Pijte čaj při čtení příjemné knihy. Vydejte se s kamarádkou na procházku krásným parkem. Žijte život pomaleji a víc si ho užívejte.

❤️ Pokud je váš život příliš hektický a nedokážete si ho užívat, pokud zjistíte, že jste podráždění a křičíte na své děti nebo manžela, jste příliš zaneprázdněné. Shoďte ze sebe nadměrnou zátěž. Neciťte se provinile. Důležitější je, abyste byli uvolněné, šťastné a milé ke své rodině. Spěchat není způsob, jak žít. Vaše rodina si od vás zaslouží víc a vy si zasloužíte víc od sebe.

Nemusíte svou mužskou část úplně potlačit a přestat si ji všímat. Jen se musíte naučit také věnovat dostatek pozornosti své ženské části. Uvidíte, že tím přitáhnete do svého života více klidu a harmonie a budete mnohem spokojenější a vyrovnanější.